izrael

Свет

ВИДЕО: Во израелски воздушен напад врз Појасот Газа 11 ранети, Палестинците одговорија со ракети

А1он
Палестинските милитанти во Појасот Газа, вчера лансираа ракети кон јужниот дел на Израел како одговор на израелските воздушни напади во неделата кога беа повредени единаесет
Свет

Израел собори неидентификувано беспилотно летало

А1он
Израелските военовоздухопловни сили соборија мало беспилотно летало, откако навлезе во воздушниот простор на еврејската држава од Средоземно Море. – Беспилотното летало (УАВ) е идентификувано како
Свет

Муслимански лидер пронајден мртов во џамија во Израел

А1он
Лидерот на муслиманската заедница во израелскиот град Рамле пронајден е мртов денеска во една џамија, а околностите на неговата смрт се нејасни, соопшти полицијата. –