inzeneri

Економија

Меѓународно советување на Здружението на инженери МАКО СИГРЕ во Охрид

Igor Smilevski
Повеќе од 350 инженери, субјекти од областа на електроенергетиката, претставници на регулаторни тела, на академската заедница се дел од меѓународното советување што во организација на
Македонија

Промовирана монографијата „15 години Инженерски прстен“

А1он
Инженерската институција на Македонија и Комората на овластени архитекти и овластени инженери, денес, ја промовираа монографијата „15 години Инженерски прстен“. Со промоција на монографијата, во
Македонија

БЕСТ Скопје и Асоцијацијата на здруженија на инженери потпишаа Меморандум за соработка

А1он
Бордот на Европски Студенти по Технологија (БЕСТ) Скопје и Асоцијацијата на здруженија на инженери – Инженерска институција на Македонија потпишаа Меморандум за соработка. „Голема чест
Македонија

Младите инженери од Македонија примени во Европската федерација на млади ниженери

А1он
Младите инженери од Асоцијацијата на здруженијата на инженери – Инженерска институција на Македонија (ИИМ) станаа полноправна членка на Европската федерација на млади инженери. Членството го
Економија

Шапуриќ упати честитки до Комората на овластени архитекти и овластени инженери за своето 10-годишно постоење

А1он
Вчера, минстерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување инвестициска клима за домашни компании Зоран Шапуриќ присуствуваше на прославата на Комората на овластени архитекти и
Економија

Одблежани 10 години Комора на овластени архитекти и овластени инженери на Република Македонија

А1он
Комората на овластени архитекти и овластени инженери на Република Македонија, вчера, одбележа 10 години од своето постоење. „Архитектите и инженерите треба да создаваат иднина преку
Економија

Европските инженери на собир во Скопје

А1он
Скопје денеска е домаќин на 14. Генерално собрание на Европската асоцијација на инженерски комори (ЕЦЕЦ). Ова Генерално собрание нема да биде вообичаен состанок бидејќи како
Економија

Генерално собрание на европските инженери во Скопје

А1он
Скопје денеска е домаќин на 14. Генерално собрание на Европската асоцијација на инженерски комори (ЕЦЕЦ). Собранието го организира Комората на овластени архитекти и овластени инженери,
Економија

Средба на министерот Шапуриќ со Комората на овластени архитекти и инженери

А1он
Министерот без ресор Зоран Шапуриќ оствари средба со претставници на Комората на овластени архитекти и овластени инженери. Средбата, како што денеска соопштија од Кабинетот на
Македонија

Прва генерација на Менаџерската и лидерска школа за инженери

А1он
Менаџерската и лидерска школа за инженери во Македонија денеска ќе додели дипломи на првата генерација учесници. Школата за инженери е креирана во рамки на проектот