hronika

Македонија

Жена повредена кога во неа удри автобус кај железничката станица во Скопје

А1он
Жена претпладнево е повредена кога во неа удри автобус кај Железничката станица во Скопје. Сообраќајката, како што изјавија од МВР за МИА, се случила на
Македонија

Полицијата нашла голема количина пиротехника кај охриѓанец

А1он
Охридската полиција пронашла и одзела 13.000 парчиња пиротехнички средства од 44-годишниот И.Ш. од Охрид. СВР Охрид денеска соопшти дека пиротехниката е најдена при претрес во
Македонија

Полицијата пронајде 7,6 кг. марихуана, притворено едно лице од валандовско Брајковци

А1он
Секторот за внатрешни работи Струмица – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Валандово, до Основното јавно обвинителство во Велес, поднесе кривична пријава протов Д.П.(47) од валандовското
Македонија

Двајца мигранти тешко повредени, се обидувале да се качат на воз кон Гевгелија

А1он
На железничка станица Трубарево, додека две лица – мигранти се обидувале да се качат на товарен воз кој сообраќал кон Гевгелија, при тргнување на возот
Македонија

Две лица тешко повредени откако се судриле камион и автомобил во струшко

А1он
Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладнето се случила на локалниот пат с.Калишта кон с.Франгово-струшко помеѓу камион “ВМЦ“ и автомобил „Фиат
Македонија

Откако биле избркани од ресторан на „Боемска“ бидејќи продавале балони, се вратиле со секира

А1он
Три лица кои во угостителски објект на улицата „Боемска“ продавале балони направиле инцидент кусо откако биле истерани од кафеаната, соопшти полицијата. Тие им понудиле од