hronika

Македонија

Еден од повредените работници во Макстил на КАРИЛ, тројца на домашно лекување

А1он
Еден од четворицата повредени работници во несреќата што се случи изутрина во фабриката „Макстил“ во Скопје е згрижен на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно
Македонија

Повредени четворица работници при несреќа во фабриката „Макстил“

А1он
Четворица работници се повредени во несреќа што се случила изутрина околу седум часот во фабриката „Макстил“. Според првичните информации пренесени во дел од медиумите, работниците
Македонија

Притворен маж од Арачиново, расчистено кривично дело „убиство“

А1он
Полицијата го приведе Б.Р. (28) од скопско Арачиново, според поднесената кривична пријава, поради сомнение дека сторил кривично дело „убиство“, а судија на претходна постапка му
Македонија

Се преврте шлепер со македонски таблички на автопатот Ниш – Белград

А1он
Сообраќајот на автопатот Ниш – Белград е во застој поради тоа што утрово се преврте шлепер со македонски таблички и ги попречи сите три ленти.
Македонија

Кривична пријава против битолски хирург чијашто пациентка починала од внатрешно крварење

А1он
СВР Битола поднесе кривична пријава против хирург во Клиничка болница Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешки дела против здравјето на
Македонија

По пожар во импровизирана барака најдено изгорено машко тело

А1он
Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на тетовскиот спортски центар, информира денеска СВР
Македонија

Приведен маж поради поседување оружје без дозвола

А1он
Полицијата приведе триесет и девет годишен маж за поседување без дозвола на повеќе парчиња оружје и муниција. Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје