ВИДЕО: Тепачка на полицајци во Кривогаштани

Од:

Во неделата, на 16 април, околу 04.45 часот, пред угостителски објект во Кривогаштани бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 41-годишниот А.Ј. од и 45-годишниот К.А., двајцата полициски службеници од село Житоше, информираше СВР-Битола.

„Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и ќе биде поведена и постапка за утврдување на дисциплинска одговорност и суспендирање од работното место до донесување на решение во дисциплинската постапка“, соопшти СВР-Битола.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: За да не му напишат казна побарале да ги почасти, полицајци снимени како земаат поткуп

Катерина Ѓуровски

Се истепале две фамилии во Штип, единаесетмина приведени

Момчето кое почина од изгореници лажело дека било киднапирано и запалено

ВИДЕО: Лажна кампања на платформи за тргување со крипто валути, граѓаните да не отвораат сомнителни линкови алармира МВР

Катерина Ѓуровски

Вандализмот на детско игралиште и поплаките за прегласна музика ја „размрдаа“ полицијата во Центар

Катерина Ѓуровски

Споделувал детска порнографија во групи на социјални мрежи, приведен 28-годшник од Велешта