heroin

Македонија

(ВИДЕО) Приведeни 24 лица осомничени за продажба на хероин и марихуана

А1он
Дваесет и четири лица се приведени рано утрото во полициската акција „Лотос“, при што е сузбиена криминална структура од подрачјето на Велес, чиј организатор освен
Македонија

Приведен скопјанец осомничен за набавка и продажба на хероин

А1он
СВР Скопје-Единицата за недозволена трговија со дрога, со кривична пријава до надлежното Основното јавно обвинителство- Скопје го предаде М.Ш.(43) од Скопје, осомничен дека неовластено набавил
Македонија

Разбиена мрежа за шверц на хероин со база во Македонија

А1он
Полициите на Македонија, Австрија, Германија и Холандија, во координација на Европол, разбија мрежа за шверц на хероин, која дејствувала претежно во Македонија. Истрагата се водела од