grkovska

Македонија

(ВИДЕО) Грковска: Милевски не даде информации за постапката како се ангажирале луѓе во министерството, ќе го испитаме случајот до крај

Петар Клинчарски
Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, добила нецелосна документација од Министерството за локална самоуправа за постапката на кој начин се ангажирани луѓе
Македонија

Грковска гони корупција во Владата без искуство, а Етичкиот кодекс кој го спроведува не важи за неа

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска, додека не била именувана на функцијата, немала допир со гонење корупција. Ова го покажува нејзината биографија,
Македонија

Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции

А1он
Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска имаше средба со европратениците Ирена Јовева и Владимир Билчик, на која
Македонија

Најчевска се смее на опомената за Тупанчески: Гонете се! Лепенче со пчеличка на рачето му ставиле?

Кристијан Ландов
Одлуката на вицепремиерката за политики за добро владеење, Славица Грковска, да му изрече само писмена опомена на министерот за правда Никола Тупанчески наиде на потсмев
Македонија

Грковска: Со дигиталната трансформација на општеството ја унапредуваме ефикасноста, но и ја зголемуваме довербата на граѓаните во институциите

А1он
Подготовка на конкретен план со кој ќе се оптимизира процесот на дигитална трансформација на општеството, стандардизацијата на техничките потреби за оваа намена, но и целосно
Македонија

Грковска: „Една точка на услуги“ обезбедува брза и ефикасна испорака на повеќе од 70 услуги за граѓаните

А1он
Во рамки на повеќебројните работни активности на Меѓувладината работна група за унапредување на соработката во ЕУ интеграцијата, зелените политики, доброто владеење и дигиталната трансформација, кои