gordan grlic radman

Македонија

Хрватскиот министер Радман на средба со Димитров и Османи

А1он
Министерот за надворешни и европски работи на Хрватска, Гордан Грлиќ Радман, во својство на актуелен претседавач со Советот на ЕУ,  денеска се сретна и со
Македонија

Претседателот Пендаровски се сретна со шефот на хрватската дипломатија Грлиќ Радман

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за надворешни и европски работи на Хрватска, Гордан Грлиќ Радман, информираат од Кабинетот на шефот на државата. Во оваа