furkan

Македонија

СДСМ: Бруталното апсење на новинарот Салиу потврдува дека нема промена, ДПМНЕ е режимска партија

А1он
Во ДПМНЕ нема промена, ДПМНЕ е режимска партија, што се потврди со бруталното апсење на новинарот Фуркан Салиу.На сите им е јасно дека ова е
Македонија

Салиу: Ве уверувам дека јас не ја нападнав полицијата, за пиштолот имам дозвола

А1он
Од објективни причини не можам да пишувам во мојот личен профил. Во моментов сум задржан во полициската станица во Автокоманда. Жал ми е што со
Македонија

МВР мора да постапува еднакво кон секој кој ќе нападне полициски службеник – Тошковски за апсењето на Фуркан

Анита Петровска Рајковиќ
МВР мора да постапува еднакво кон секој кој ќе нападне полициски службеник, вели за апсењето на новинарот Фуркан Салиу, министерот за внатрешни работи Панче Тошковски
Македонија

(ВИДЕО) Уапсен е новинарот Фуркан Салиу

А1он
Новинарот Фуркан Салиу денеска е уапсен од скопската полиција, на фудбалски натпревар. Салиу бил приведен откако, според првичните информации, наводно нападнал полицаец – припадник на