fudbal mk

Спорт

Ѓуровски: Шкендија некоректна, не ги пушти репрезентативците за турнејата во Кина

А1он
Македонската фудбалска репрезентација на 18 и на 22.јуни ќе одигра два контролни натпревари со Кина. По тој повод денеска селектрот Бошко Ѓуровски одржа прес конференција
Спорт

Прва рунда натпревари за влез во Првата македонска фудбалска лига

А1он
Денеска ќе се одиграат натпреварите од прва рунда за пласман во Втората македонска фудбалска лига. Според одлуката на Фудбалската федерација на Македонија, сите натпревари за
Спорт

Бејл неизвесен за натпреварот со Македонија

А1он
Герет Бејл најдобриот играч на Велс и нов член на Реал Мадрид, можеби ќе го пропушти натпреварот на неговата репрезентација против Македонија, јави радио Би-Би-Си