Јанков: Тимот реагираше на вистински начин во Тетово

Од:

Голманот на Работнички, Ристо Јанков е оптимист дека неговиот клуб може да се искачи и на третата позиција, откако во неделата ги освои бодовите во Тетово на дуелот со Ренова.

– Среќни сме поради триумфот, втор во низа за нас. Самодовербата е сега на највисоко ниво и веќе сме фокусирани на следниот меч против Силекс во Кратово. Одигравме одличен меч против Ренова, тимот реагираше на вистински начин и освоиме три многу значајни бода. Среќен сум што одбранив пенал, но заслугите одат за сите соиграчи подеднакво, изјави Јанков за клупскиот сајт.

Работнички победи со 2:1 и се најде на 4. место, со заостанување од осум бода зад Академија Пандев.

Еден од хероите во Тетово беше токму Јанков кој имаше одлични одбрани, а успеа и да го скроти пеналот на Влатко Стојановски во завршницата од мечот.

Работнички во 29. коло му гостува на Силекс во Кратово, в сабота во 16 часот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Хаос на Маракана – масовна тепачка на трибините во Бразил

Предраг Петровиќ

Голем ден за швајцарскиот фудбал, Џака станува рекордер

Исчезнатиот 18 годишен шпански фудбалер пронајден мртов

Македонските фудбалери до 19 години ја совладаа Полска на стартот на квалификациите за ЕП

Предраг Петровиќ

Глума каква нема ни во театар: Поранешен играч на Атлетико „одглуми“ повреда по дуел со противник

Горан Наумовски

Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините