fudbal italija

Спорт

Милан има 18 гостински натпревари без пораз, ова е најдобрата серија на клубот од 1993 година

А1он
Милан како гостин синоќа ја победи Спарта Прага (1:0) во последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Росонерите ја продолжија серијата без пораз
Спорт

Џенова испушти победа против Фиорентина, Пандев остана на клупа

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев остана на клупата за резервни играчи во синоќешното драматично реми од 1:1 на Џенова на гостувањето кај Фиорентина.
Спорт

Пиоли: Како може да не се смета Јувентус за фаворит по девет последователни трофеи

А1он
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е изненаден од некои прогнози дека Јувентус оваа сезона нема шанси за титулата. – Уверен сум дека Интер, Јувентус и
Спорт

Лукаку: Една и пол година во Интер – најдобриот период во мојата кариера

А1он
Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, кој постигна два гола синоќа на мечот од Лигата на шампионите против Борусија Менхенгладбах (3:2), рече дека го поминува најдобриот