evzoni

Економија

Азески бара Михалос и Јанакакис да интервенираат за блокадата на Евзони

А1он
Претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко Азески упати ургентни дописи до претседателот на Унијата на грчките трговско-индустриски комори Константин Михалос и до амбасадорот и
Македонија

Евзони се уште затворен за сообраќај, кон Грција преку Дојран и Меџитлија

А1он
Поради штрајк на грчките земјоделци граничниот премин Евзони се уште е затворен за сообраќај. Премините Дојран и Меџитлија се отворени за сообраќај, соопшти Автомото сојузот
Македонија

Петти ден блокада на Евзони – Богородица

А1он
Блокадата на граничниот премин Евзони, на македонско-грчката граница, продоложува и денеска. Сообраќајот во двата правца поради протест на грчките земјоделци на граничниот премин Евзони, од
Македонија

Трет ден блокада на граничниот премин Богородица-Евзони

А1он
Трет ден продолжува целосната блокада на граничниот премин Богородица-Евзони кон Грција поради штрајкот на грчките земјоделци. Како што информираа македонските гранични органи, се уште од
Македонија

Продолжува блокадата на грчките земјоделци на преминот Евзони, сообраќајот во прекин

А1он
Сообраќајот на граничниот премин Евзони се уште е затворен за сообраќај во двата правца и за патнички и за моторни возила поради поставена блокага од
Македонија

Поради блокада на грчките земјоделци во прекин сообраќајот на преминот Евзони

А1он
Сообраќајот на граничниот премин Евзони, на македонско-грчката граница од попладнево е во прекин во двата правца и за патнички и за моторни возила. Границата може