elizabet born

Свет

Француската премиерка предупреди на можни рестрикции престојната зима

А1он
Француската премиерка Елизабет Борн ги предупреди денеска раководствата на компаниите за ризик од рационализирање на енергијата во текот на зимата, повикувајќи ги да преземат чекори
Свет

Франција погодена од најлошата суша досега, апел до граѓаните да ја користат водата штедливо

А1он
Француската премиерка Елизабет Борн денеска формираше меѓуминистерски кризен тим, кој треба да се справи со последиците од една од најлошата суша што ја погодиле земјата.