eksperti

Свет

Само двајца експерти на МААЕ останаа во нуклеарката Запорожје

А1он
Голем дел од мисијата на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) ја напушти нуклеарната централа Запорожје во Украина. Во централата останаа двајца експерти, кои таму
Македонија

Документ на експертската јавност: Преговорите и договорите со Бугарија не смеат повеќе да бидат тајни

Орце Костов
Институтот за демократија и Институтот за европска политика подготвија заеднички документ како одговор на францускиот предлог за преговарачката рамка и на дебатата која ја отвори
Македонија

(ВИДЕО) Експертите согласни: Во земјоделието се искористуваат сите капацитети

А1он
На програмската трибина “Агенда – Земјоделство 20-24″ надворешните експерти истакнаа дека мерките на Владата во изминатиот период придонесуваат за развој на земјоделство како и за
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Забелешките на експертите да бидат внесени во новиот закон за ЈO

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не достави амандмани за новиот закон за јавно обвинителство. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната посета на Радовиш истакна дека
Магазин

Експертите препорачуваат родителите да трошат помалку пари на играчки и повеќе на патувања

Многу родители ги опсипуваат своите деца со подароци. Ако сакате да оставите добар впечаток на подолг рок, психолозите велат дека постои подобар начин, а тоа