drama

Македонија

(ВИДЕО) Левица пак демолираше во Собрание: „На ова пудлициве од ВМРО сите им се лижат оти ќе прават Влада“

Орце Костов
После инцидентот во кој пратениците на Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев го искршија мониторот на спикерот Горан Мисовски и гаѓаа со амандманите кои не
Македонија

(ВИДЕО) Драма во Собрание: Крмов од Левица му го искрши компјутерот на спикерот, Апасиев го гаѓаше Мисовски со амандмани

Орце Костов
Револтиран од тоа што Собранието ги отфрли амандманите на Левица поднесени во однос на измените на Деловникот, пратеникот Борис Крмов збесна на говорницата и барајќи
Култура

ВИДЕО: Теактер студио од Куманово со претставата „Драга Јелена Сергеевна“ на фестивал во Србија

А1он
Теактер студио на Здружението за култура и уметност „Про Арте“, со претставата „Драга Јелена Сергеевна“ утре ќе настапи на Меѓународниот театарски фестивал ИНТЕФ во Шабац,
Култура

Низа фестивалски прикажувања на „Борба за смрт“ на Венинова

А1он
Краткометражниот филм „Борба за смрт“ на авторката Елеонора Венинова ќе биде прикажан на четири фестивали овој и следниот месец. Филмот ќе има проекции на канадскиот