dmpne

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Костадин Костадинов од голтар до скапи мотори, часовници и станови преку функција и СДСМ

А1он
Костадин Костадинов од голтар до скапи мотори, часовници и станови преку функција и СДСМ. Костадин Костадинов има скромен анкетен лист, но постојано е опкружен со
Македонија

Николоски: Оваа влада нема легитимитет, следува пеколен период на соочување со гневот на народот

А1он
Оваа влада на Ковачевски е континуитет на корумпираната влада на Заев која граѓаните ја казнија на избори, влада која донесе економско опустошување, континуирана ситуација на
Македонија

Велковски: ВМРО-ДПМНЕ вети дека ќе одблокира и други закони

А1он
Пратеникот Диме Велковски од СДСМ очекува наскоро претседателот на Собранието Талат Џафери да закаже седници на кои ќе се донесат законите од петиот актикризен пакет,