dejvis kup

Спорт

Тениската репрезентација на Северна Македонија денес против Летонија во Дејвис купот

А1он
Со три натпревари против Летонија, два сингл и еден во двојки, тениската репрезентација на Северна Македонија, денеска го продолжува настапот на Дејвис купот што се
Спорт

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија прв наш противник

А1он
Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Северна Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, jави дописничката на
Спорт

Познати сите финалисти за новиот формат на „Дејвис купот“

А1он
По одигрувањето на квалификациите, станаа јасни сите тимови кои ќе учествуваат во завршницата на новиот формат на „Дејвис купот“. Австралија, Белгија, Канада, Чиле, Колумбија, Германија,
Спорт

Аргентина и Велика Британија со „вајлд карта“ за новиот формат на „Дејвис купот“

А1он
Аргентина и Велика Британија добија „вајлд карта“ за учество во финалниот турнир за „Дејвис купот“ во 2019 година. Новиот формат на неформалното светско тимско првенство