dejvis kup

Спорт

Македонските тенисери изборија промоција во Дејвис купот

А1он
Македонската тениска репрезентација ја совлада попладнево Молдавија и избори пласман во Третата европска зона во Дејвис купот. По воведните триумфи над Косово (3:0) и Андора
Спорт

АТП ги одложи Дејвис и Федерејшн купот за идната година

А1он
Последните кола од репрезентативните тениските натпреварувања Дејвис Купот и Купот на Федерациите 2020 се одложени за 2021 година, јави прес-службата на Меѓународната тениска федерација. Финалето
Спорт

Хрватските тенисери се пласираа на финалниот турнир во Дејвис купот

А1он
Тениската репрезентација на Хрватска ќе игра за завршниот турнир во Дејвис купот во Мадрид, откако во вчерашните квалификациите ја елиминира Индија со 3:1. Хрватите по
Спорт

Канада ја елиминираше Австралија и се пласираше во полуфиналето за „Дејвис купот“

А1он
Канада обезбеди пласман во полуфиналето во новиот формат на „Дејвис Куп“, откако Вашек Поспишил и Денис Шаповалов го добија решавачкиот натпревар во двојки против Австралија.