dejvis kup

Спорт

Македонија со максимални 3-0 го совлада Исланд, следува дуелот со Молдавија

А1он
Тениската репрезентација на Македонија со максимални 3:0 го победи Исланд во рамките на мечот од 2.коло од Третата Европска зона од Дејвис купот, а попладнево
Спорт

Македонија ја победи Малта во продолжението на прекинатиот меч

А1он
Тениската репрезентација на Македонија ја постигна првата победа (2:1 против Малта) во Третата Европска зона од Дејвис купот откако претпладнево во продолжението на прекинатиот меч
Спорт

Македонија ги доби противниците во Дејвис купот

А1он
Македонската тениска репрезентација денеска ги дозна противниците во Дејвис купот на турнирот од третата Евро-африканска зона во Созопол, Бугарија. Македонија ќе игра во Б-групата заедно