citostatici

Македонија

Таравари: Чувствувам срам, Алијанса алармираше за скандалот до 2022 година, но никој не реагираше

Орце Костов
Поранешниот министер за здравство, актуелен градоначалник на Гостивар Арбен Таравари и лидер на Алијанса за Албанците која е дел од владејачката коалиција на својот Фејсбук
Македонија

„Како ги гледавте во очи знаејќи дека ги убивате“, „Овој срам нема да го испереме никогаш“: Реакции за случајот Онкологија

Орце Костов
Случајот со шверцот на цитостатици на Косово кој го правеле вработените на Онкологија предизвика жестоки реакции кај стручната јавност. Професор доктор Драган Данаиловски кој беше