cikago

Свет

Пукање во Чикаго за време на прославата на Ноќта на вештерките, меѓу повредените има и деца

А1он
Најмалку 14 лица се повредени во масовно пукање во Чикаго за време на прославата на Ноќта на вештерките, известува Fox News. Полицијата на прес-конференцијата потврдила
Свет

ВИДЕО: Објавени снимки од апсењето на напаѓачот кој уби шестмина на празничната парадата во Чикаго

А1он
Американската полиција соопшти дека го уапсила Роберт Е. Крајмо, осомничениот за вчерашната пукотница во чикашкото предградие Хајланд Парк при што беа убиени шест, а ранети
Свет

ВИДЕО: Две жртви и 13 повредени на крвава забава во Чикаго

А1он
Најмалку две лица се убиени, а 13 се повредени во напад со огнено оружје на една забава во американскиот град Чикаго. Полицијата по пристигнувањето на
Свет

„Форд“ во Чикаго инвестира една милијарда долари и отвора 500 работни места

А1он
Компанијата „Форд“ соопшти дека инвестира повеќе од милијарди долари во својот бизнис во Чикаго и отвора 500 работни места. Сето тоа се реализира во рамките
Спорт

Мо Фарах на маратонот во Чикаго постави нов европски рекорд

Британскиот атлетичар Мо Фарах победи на маратонот во Чикаго и на американско тло постави нов европски рекорд. Тој маратонот го истрча за време од два