centar

Македонија

„Честитка“ од општина Центар: Eден час паркинг=100 денари

А1он
Непријатна честитка од општина Центар до граѓаните. Општината постави табли на која граѓаните можат да прочитаат дека за општински паркинг, на улица 27-Март, во непосредна
Македонија

Тодоровиќ се откажа од изградбата на нов објект за општина Центар

А1он
Општина Центар ја повлече точката од дневен ред за изградба на нов објект. По синоќешниот протест на граѓаните и опозицијата, градоначалникот на општина Центар, Владимир
Македонија

ВИДЕО: Полиција ги брани Тодоровиќ и Здравев од граѓаните

А1он
Група граѓани вечерва протестираа и влегоа  во општина Центар за да му укажат на градоначалникот Владимир Тодоровиќ дека не се согласуваат со договорот со фирмата
Македонија

Граѓани: Дали општина Центар собира арач за некои нови Прометеи и шмизли?

А1он
1.200 денари ќе платите доколку се осмелите и застанете со возилото на имотот на општина Центар. Револтирани граѓани се јавија во редакцијата на А1он, укажувајќи
Македонија

Инспектори во „пријателско“ убедување, Тодоровиќ да прифати кандидатура за Центар

А1он
Од министри, до актуелни градоначалници, па преку директори, ВМРО-ДПМНЕ, дознава А1,  на тест ги стави сите можни претенденти за да извагаат кој најдобро би минал
Македонија

Анкетa: Тодоровиќ, министри, Горан Трајковски контра Жерновски?

А1он
Повеќе револтирани граѓани од општина Центар, се јавија во А1он, за да реагираат на, како што велат, секојдневните вознемирувања од агенцијата, чии луѓе велат дека