Анкетa: Тодоровиќ, министри, Горан Трајковски контра Жерновски?

Од:

Повеќе револтирани граѓани од општина Центар, се јавија во А1он, за да реагираат на, како што велат, секојдневните вознемирувања од агенцијата, чии луѓе велат дека се од „Про Рисрч“.

Речиси секојдневно овој месец, телефонски се правени анкети за кого би гласале за градоначалник. Но она што ги зачудува и револтира е што повеќе кандидати се ставани на анкети наспроти кандидатот на опозицијата.

Па така прашањето гласи: Дали сте за Владимир Тодоровиќ за градоначалник на Центар или за Андреј Жерновски?

Потоа следуваат другите опции се со цел да се види кој би имал подобра позиција за градоначалничката битка и соочување со Жерновски.

На прашалниците се појавиле 15-тина имиња, а граѓаните познаваат само неколку звучни, меѓу нив, поранешната и актуелната министерка за култура, Ганка Самоилова Цветановска, Елизабета Канчевска Милевска, министерот за транспорт Миле Јанакиевски, поранешниот директор на Државната лотарија и Зоолошката градина Дане Кузмановска, но на анкета биле ставени и првиот човек на УЈП , Горан Трајковки и Јагнула Куновска.

Во сите независни анкети, предност се дава на кандидатот на опозицијата Жерновски.

Во Центар и на претходните парламентарни избори, предноста на опозицијата беше 3.000 гласови, без оние на ЛДП. ВМРО-НП, ОМ и Достоинство, кои сега заеднички настапуваат.

Би можело да ве интересира

Организацијата што суши пиперки на тераса, продолжи со сомнителните анкети во Велес, Сопиште, Виница и Илинден

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се веат пелени

Маја Илиевска-Пачемска

Путин со порака од изолација пред изборите: Граѓаните да ја покажат својата љубов кон татковината

А1он

Власта предлага во Србија на 3 април да се одржат редовни избори за претседател, за градот Белград и вонредни парламентарни избори

А1он

Кандидати на ВМРО-ДПМНЕ: Две жени и четворица мажи можни кандидати за градоначалници во скопски општини

Кристијан Ландов

Експратеникот Стојкоски можен кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ

11 comments

Bukefal 01/11/2012 - 13:00 at 13:00

Почнаа да досаѓат на народот, не можат да најдат против кандидат! Ееееее, ДРПМНЕ, репнавте цени на нафта, на парно, на струја, на храна до даска и сега што, барате гласачи? Тешко дека ќе најдете! Него, дај до избори има уште неколку месеци, не е лошо во меѓувреме да ги поевтините бензините и струјата оти вака како што иде ќе бутате РЕКОРД во неосвојување на ниту едно градоначалничко место! Резил ќе бидете..!

Reply
zoki 01/11/2012 - 15:53 at 15:53

Opozicijata najde prav covek za Centar.Tesko deka DPMNE ke se sprotivstavi.60:40 se sansite vo korist na Zernovski.Ako padni Centar DPMNE go ceka seriozen poraz.Mislam i na parlamentarni izbori.

Reply
Милена 01/11/2012 - 16:16 at 16:16

“Во сите независни анкети, предност се дава на кандидатот на опозицијата Жерновски” – ако може да не просветлите за независниве анкети за кои само вие сте чуле….анкета без нарачател?

Reply
maca 01/11/2012 - 23:46 at 23:46

Ke ve prosvetlime na izborite draga Milena….samo vie pravete se na udreni… demek “ja ne su odovde”…ke pravime muabet pak…

Reply
RES 01/11/2012 - 18:08 at 18:08

Ne gi digate akciit na Zernoski i SDSFIROM so vakvi propagandni napisi , ednostavno neli i vratar vo Tineks bi go pobedil Zernovski!!!

Reply
maca 01/11/2012 - 23:53 at 23:53

Ti da ne si vratarot?! Ama ne veruvam…tie se popametni od takvi kako tebe a bogami i ne zasluzuvaat diskriminacija. Zatoa VRATARI OD SITE MARKETI OBEDINETE SE! Ovie vmrovcive sakaat da ve vregjaat i da go koristat vasiot cesen glas. Glasajte za ZERNOVSKI. So pocit do site vredni i cesni lugje,ostanete mi sozdravje :)

Reply
Gajver 01/11/2012 - 18:17 at 18:17

Ма кој сака нега го стават против кандидатот на опозицијата има да изгуби и тоа дебело. Џабе им се сите анкети и комбинаторики. Тој апашот од УЈП за градоначалник хахах добар виц, или министерката за култура која сади три врби од 250 000 евра. Бог да чува и да брани. Народот бара промена за да се извади на виделина пљачката која ја направија со спомениците.

Reply
maca 01/11/2012 - 23:57 at 23:57

Tokmu taka. Vo istiot kontekst slusam miabet denes…demek nikade vo Evropa memalo takvi vrbi…zatoa sme bile vo prednost pred site :))) smeshka necuena dosega :)))

Reply
maca 02/11/2012 - 00:02 at 00:02

More neka mi se javat mene ke im kazam…nevospitani i uspaniceni bez cuvstvo na sram od pregolema zelba za vlast. Neka mi se javat. ..ke gi najde loshoto.

Reply
ile 02/11/2012 - 00:40 at 00:40

Vmro-dpmne gubat katastrofalno.Koj i da go stavi kandidat dpmne ke izgubi katastrofalno samo ke se posramoti.Vremeto na vmro-dpmne pomina veruvajte.Sega vmro-dpmne neka im dade sansa na sposobnite luge da rabotat na raat.Vremeto na vmro-dpmne izmina 7 godini imaa a nisto ne napravija.

Reply
Aleksandar 02/11/2012 - 05:36 at 05:36

Konecno VMRO ke padni!!!!!!!!!!!!!!!! Na site ni e preku glava od nivnata bolna politika, i site nejzini sledbenici se bolni vo um i razum!!!!

Reply

Leave a Comment

one × three =