bura

Свет

Нова бура Фернанд се формира во Мексиканскиот Залив

А1он
Нова тропска бура Фернанд се формира во Мексиканскиот Залив, поради што на североисточниот брег од Мексико издадено е предупредување. Максималната брзина на ветерот е 65
Свет

Зимска бура се движи кон Вашингтон, најмалку пет загинати на Средниот запад

А1он
Зимска бура со силен снег на американскиот Среден запад, поради која најмалку пет луѓе загинаа, се движи источно кон Вашингтон. Се очекува бурата да погоди
Свет

Илјадници летови одложени во САД поради зимска бура

А1он
Зимска бура во САД предизвика одложување на илјадници летови, а стотици беа откажани. Причината за вчерашното нарушување на воздушниот сообраќај започна беше зимската бура, која