blagoja milevski

Спорт

Милевски: Против Лихтенштајн нè очекува најтешкиот натпревар во квалификациите

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски денеска ги изнесе своите очекувања од двата октомвриски натпревари во рамки на мундијалските квалификации против Лихтенштајн на гостински
Спорт

Милевски: Тешко ќе биде трет натпревар по ред да играме со висок ритам, но сите фудбалери ќе дадат максимум

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, е уверен дека неговите избраници ќе дадат сè од себе да се дојде до позитивен резултат на утрешниот
Спорт

ФФМ го претстави новиот селектор: Милевски доби договор до 2024

А1он
Фудбалската федерација на Македонија го претстави новиот селектор на националниот тим, Благоја Милевски. Тој потпиша договор до 2024 година. „Боби, ти посакуваме се најдобро, многу
Спорт

Благоја Милевски е нов селектор на фудбалската репрезентација

А1он
Благоја Милевски ќе ја предводи најдобрата македонска фудбалска репрезентација. Ова е одлука на Управниот одбор на ФФМ донесена на денешната седница. Милевски кој досега го
Спорт

Милевски се враќа на чело на селекцијата на Македонија до 21 година

А1он
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница донесе одлука да го назначи Благоја Милевски на позицијата селектор на репрезентацијата на Македонија