stefan ristovski

Спорт

Ристовски: Не замислував дека би можел да дојдам во Скопје и да бидам противник

А1он
Капитенот на македонската репрезентација Стефан Ристовски изјави дека не ни замислувал некогаш во кариерата да гостува во Скопје на арената „Тодор Проески“, каде порасна како
Спорт

Милевски и Ристовски: Германија е голем предизвик, треба да одиграме идеален натпревар

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија е пред нов голем предизвик. По убедливиот триумф над Лихтенштајн, на арената „Тодор Проески“ утревечер гостува големиот фаворит Германија. „Германија е
Спорт

Стефан Ристовски од Букурешт: Овде е како во затвор, заклучени сме 24 часа

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија прва од сите селекции замина во Букурешт, на Европското првенство, правејќи ги последните подготовки пред историскиот настап на големото натпреварување. Поради