belgrad masakr

Регион

„Татко ми велеше дека сум психопат“, морничаво сведочење на момчето убиец од Врачар

А1он
Момчето убиец (13) кое на 3 мај изврши грозоморен масакр во основното училиште „Владислав Рибникар“, како што дознава српски Курир, за време на сведочењето преку
Регион

Убиецот од Врачар даде краток одговор за масакрот: „Ги убив по ред, секој што наиде, жал ми е“

А1он
За време на распитот на ученикот Коста К. кој го изврши грозоморниот масакр во Белград, родителите на жртвите-ученици собраа храброст и му поставија неколку прашања
Регион

„Ладна“ средба на младиот убиец од Врачар со мајка си: „Дали си среќна сега“?

А1он
13-годишното момче кое на 3 мај изврши грозоморен масакр во основното училиште „Владислав Рибникар“ пред видео-врската преку која беше сослушан како сведок во истрагата што
Регион

Убиецот од Врачар призна од каде ја добил идејата за масакрот, како го направил списокот за убиства и што му недостасува

А1он
13-годишното момче Коста К. кое призна дека на 3 мај пукаше во О.У. „Владислав Рибникар“, вчера на распитот, кој траеше четири часа, изјави дека идејата
Регион

Убиецот Коста сведочи во процесот против татко му

А1он
Во судскиот процес против неговиот татко Владимир Кечмановиќ денеска сведочи Коста К кој го изврши страшниот масакр во блеградското училиште „владислав Рибникар“ на Врачар. Започна
Регион

Судот нареди: Нови мерки против таткото и мајката на момчето-убиец од Врачар

А1он
Вишиот суд во Белград го усвои предлогот на членовите на семејствата на убиените деца во масакрот во О.У. „Владислав Рибникар“ сите пари со кои располага
Регион

Коста ги планирал убиствата еден месец, идеи добивал од серијата „Криминални умови“ – детали од истрагата за масакрот

А1он
Оружјето со кое ги уби децата и чуварот во училиштето „Владислав Рибникар“ Коста Кецамновиќ го зел од куферот на татко му за кој ја знаел
Регион

Убиецот од Врачар призна која му е најголемата желба и што сака да направи кога ќе го пуштат на слобода

А1он
„Мојата желба за иднината е да купам караван и да патувам низ светот“, изјави момчето К.К. (13) деновите по злосторството што го направи пред два