belgrad masakr

Регион

Вештак со стручно мислење за момчето-убиец од Врачар: „Веруваше дека е подобар од сите, а потоа стави маска“

А1он
Откако во средата во полиција беше сослушана мајката на момчето (13), кое на 3 мај во основното училиште „Владисалав Рибникар“ уби деветмина негови другари и
Регион

Девојче од белградско училиште направи листа на ученици кои сака да ги убие: Покрај имињата на врсниците, таа нацртала и нож

А1он
Девојче од белградското основно училиште „Милена Павловиќ Барили“ напиша во тетратка список со имињата на учениците што сака да ги убие. Полицијата презема мерки и
Регион

Објавен деталниот исказ на мајката на момчето кое го изврши масакрот во Врачар

А1он
Мајката на момчето што уби деветмина негови врсници и чуварот на Основното училиште „Владислав Рибникар“ во средата e сослушана во полиција и во таа прилика
Регион

Предкривична постапка против мајката на детето-убиец од Врачар – се огласи Обвинителството

А1он
Вишото јавно обвинителство Белград презема предкривичната постапка од Првото основно јавно обвинителство против мајката на К.К. Потсетуваме, К.К., 13-годишно момче, на 3 мај уби осум
Регион

Се огласи семејството на детето-убиец од Врачар: Ова се првите зборови на неговите родители по масакрот

А1он
Семејството на момчето-убиец од ОУ „Владислав Рибникар“ првпат по маскрот проговори преку адвокатска канцеларија. „На тој 3. мај завладеа вечна тишина во која секој ден
Регион

Објавени прашањата на кои одговарала мајката на момчето-убиец: „Што било последното што и кажал пред да го изврши масакрот во училиштето?“

А1он
Во белградската полиција вчера била сослушана М.К.(46), мајката на момчето К.К.(13), кое е осомничено дека убил 9 ученици и чувар, а потоа ранил уште шестмина,
Регион

Мајката на момчето-убиец обвинетa за запоставување и малтретирање на детето

А1он
М.К., мајката на момчето убиец од училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград, била сослушана во полиција поради сомнение за сторено кривично дело – запуштање и малтретирање
Регион

Најдено е решение за децата од „Владислав Рибникар“ кои не одат на настава и не се подготвени да го посетат училиштето

А1он
Детскиот културен центар најверојатно ќе биде местото каде што ќе доаѓаат учениците од ОУ „Владислав Рибникар“ кои не одат на настава, бидејќи не се подготвени
Регион

Први наоди од вештачењето на телефонот на момчето кое е осомничено за масакрот во училиштето во Врачар

А1он
Во текот на истрагата за страотното злосторство кое го изврши К.К.(13) во 8.40 часот на 3 мај годинава во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар, кога
Регион

Ние ги носевме на спорт и уметност, а вие на стрелање, зошто детето ви спиеше 7 дена склупчено во фотелја? – Мајка на убиено девојче до родителите на Коста

А1он
Нина Боровиќ Кобиљски, мајката на Е.К., девојче убиено во масакрот на 3-ти мај во ОУ „Владислав Рибникар“, со потресни зборови им се обрати на родителите