avstrija

Македонија

Австрија со максимална поддршка за Македонија

А1он
Македонија може да смета на австриска поддршка за деблокада на статус кво состојбата во ЕУ интеграцијата, изјавил австрискиот претседател Хајнц Фишер на средбата со претседателот
Свет

Деветгодишно момче од досада запалило супермаркет

А1он
Полицијата во Австрија се соочила со еден навистина необичен случај. Мало деветгодишно момче од досада запалил цел супермаркет. Полицијата во Австрија по четиримесечна истрага за
Свет

Споменик на дезертерите од хитлеровата армија во Виена

А1он
Официјални лица од градската управа на Виена изјавија дека во центарот на градот, пред просториите на канцеларот на Австрија, ќе подигнат споменик на дезертерите од