avmu

Македонија

Нема прекршочни постапки за радиодифузерите во првиот период

А1он
Привремената комисија за следење на медиумското преставување на денешната седница реши да не поднесе предлози за прекршочни пријави против радиодифузерите до Агенцијата за аудио и
Македонија

АВМУ и ДИК се состанаа во врска со претстојните избори

А1он
Членовите на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) и на Државната изборна комисија (ДИК) денеска одржаа состанок за меѓусебно информирање и продолжување на
Македонија

Изборните активности тема на состанокот на АВМУ и ДИК

А1он
Членовите на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) и на Државната изборна комисија денеска ќе одржат работен состанок. На состанокот, како што соопшти
Македонија

Заев до АВМУ: Да се измени текстот за Методологијата, кршите закон

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев испрати Барање до Агенција за аудио и аудиовизулени медиумски услуги за измена на Нацрт-текстот на Методологија за мониторинг на изборното
Македонија

Демант од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги до СДСМ

А1он
„Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги остро ги демантира наводите изнесени во денешното соопштение за јавност на СДСМ, во кое се наведува дека СДСМ