althauzer

Македонија

Груби се сретна со германската амбасадорка Алтхаузер

А1он
Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби денеска имаше средба со амбасадорката на Германија Кристине Алтхаузер на која било разговарано за состојбата и
Македонија

Џафери – Алтхаузер: Поддршка од Германија за македонските евроинтеграции

А1он
Пред новиот собраниски состав стојат многу важни задачи, а функцијата претседател на Собранието има клучна улога, порача амбасадорката на Сојузна Република Германија Кристине Алтхаузер на
Македонија

Груевски барал избори, германската амбасадорка мандатот да го добие СДСМ

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со членовите на Извршниот комитет Никола Попоски, Никола Тодоров и секретарот за меѓународна соработка Александар Николоски остварил средба со