albanija

Економија Регион

Албанија го задржа економскиот раст

А1он
Во своето обраќање на третиот инвестициски форум, организран од Агенцијата за развој и инвестиции албанскиот премиер Сали Бериша истакна дека Албанија успеала да го задржи
Македонија

Писмо со сочувство на Груевски до Бериша

А1он
Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, упати писмо со сочувство до албанскиот премиер Сали Бериша за трагичната несреќа во која загинаа 13 студенти и шоферот
Македонија Регион

Стружани даруваа крв за повредените во автобуската несреќа во Албанија

А1он
Граѓани од Дебар, Струга, и неколку градови од Македонија од вчера даруваат крв за повредените во автобуската несреќа која се случи во близина на албанскиот