Пожар во резиденцијата на албанскиот претседател

Од:

Пожар  со слаб интензитет, синоќа, избувнал во  резиденцијата на албанскиот претседател во Тирана, Бујар Нишани.

Според албанските медиуми, пожарот се појавил на третиот кат од објектот, притоа предизвикувајќи само помала материјална штета.

Според првичните проценки,причина за пожарот е дефект во електричната инсталација.

Би можело да ве интересира

МНР ги повикува Македонците во Албанија слободно да ја изразат својата етничка, јазична и религиска припадност на претстојниот попис

Во пресрет на пописот во Албанија: Јотова ќе се сретне со Бугари во Голо Брдо кое е населено само од Македонци

Орце Костов

Реконструкција на албанската влада, меѓу новите министри и еден Македонец

Италијанци избегале од ресторан во Албанија, премиерката Мелони ја плати сметката

Фатени шверцери на марихуана, со рибарски чамец ја пренесувале во Македонија од Албанија

Почина Србин на плажа во Албанија