Албанки-дилери на хероин

Од:

Осум килограми хероин, откри полицијата во Драч, во автомобил во биле три Албанки.

Според полицијата, дрогата била пакувана во 10 пакетчиња, и биле сокриени во автомобил марка „Форд Фокус“.

Албанките, две од Тирана и една од Драч, требало да ја прошверцуваат во Италија.

Полицијата се сомнева дека девојките се дел од меѓународна шверцерска група.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Дете почина во градинка во Њујорк: Под душекот е пронајдена дрога

Бразилската морнарица заплени рекордни 3,6 тони кокаин

МНР ги повикува Македонците во Албанија слободно да ја изразат својата етничка, јазична и религиска припадност на претстојниот попис

Претреси во струмичко: Приведени четворица дилери на хероин и кокаин

Орце Костов

(ВИДЕО) Продавале дрога на деца пред училишта, во шарени кутивчиња за да ги залажат – Уапсени 230 дилери во Албанија

Анита Петровска Рајковиќ

Во пресрет на пописот во Албанија: Јотова ќе се сретне со Бугари во Голо Брдо кое е населено само од Македонци

Орце Костов