albanija

Македонија

Писмо со сочувство на Груевски до Бериша

А1он
Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, упати писмо со сочувство до албанскиот премиер Сали Бериша за трагичната несреќа во која загинаа 13 студенти и шоферот
Македонија Регион

Стружани даруваа крв за повредените во автобуската несреќа во Албанија

А1он
Граѓани од Дебар, Струга, и неколку градови од Македонија од вчера даруваат крв за повредените во автобуската несреќа која се случи во близина на албанскиот