Зидан првпат загуби два натпревара по ред

Од:

Шпанскиот и европски фудбалски великан, Реал Мадрид, за прв пат загуби во Примера две средби по ред под раководство на Зинедин Зидан. Реал денеска е поразен од Бетис со 2:0, а во претходното коло беше совладан од Реал Сосиедад со 3:1.

Зидан го предводеше Реал од сезоната 2015/16 до крајот на шампионатот 2017/18. По неколкумесечна пауза, во март оваа година, се врати на тренерското место но не успеа да го врати тимот на победнички патеки.

За следната сезона, Зидан побара составување тим според неговите желби, во спротивно најави дека повторно ќе се замине.

Би можело да ве интересира

Јовиќ за Милан: Шпекулациите ме смеат

Нов удар за Реал Мадрид

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска

Дембеле надвор од терените најмалку пет седмици

Ана Ололовска

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Меси ги израдува навивачите и раководството на Барса