Вознијацки победи на турнирот во Пекинг

Од:

Данската тенисерка Каролина Вознијацки победи на турнирот во Пекинг.

Taa во финалето ја совлада Анастасија Севастова од Латвија во два сета со 6:3, 6:3.

Натпреварот траеше околу 90 минути, а искусната данска тенисерка не дозволи да биде изненадена.

За Вознијацки ова е трета титула оваа година, а вкупно 30-та во кариерата.

Би можело да ве интересира

Украинската тенисерка исвиркана: Треба да се срамат

Почина Германецот кој со нож ја нападна Моника Селеш

(ВИДЕО) Најмалку 20 луѓе загинаа во пожар во болница, пациенти скокаа од прозорци: Шокантни сцени од Пекинг

Катерина Павлова-Николовска

Шокантен пораз на Ѓоковиќ во осминафиналето во Монте Карло

Ана Ололовска

Тајван: Кинески борбени авиони сè уште го опкружуваат островот, и покрај завршувањето на воените вежби

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тенисерката падна на земја и врисна од болки – ја изнесоа од теренот со количка