turnir

Спорт

Билет за последниот меч на Федерер се продава и за 80.000 евра

А1он
Роџер Федерер вчера објави дека настапот на Лејвер купот, кој се игра следната недела, ќе биде последен негов професионален турнир во кариерата. Швајцарецот, кој има
Спорт

Вознијацки победи на турнирот во Пекинг

Данската тенисерка Каролина Вознијацки победи на турнирот во Пекинг. Taa во финалето ја совлада Анастасија Севастова од Латвија во два сета со 6:3, 6:3. Натпреварот
Спорт

Тенисерот Јотовски го предаде полуфиналето во Кисељак

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во полуфиналето на турнирот во Кисељак, Босна и Херцеговина, откако го предаде натпреварот против словенечкиот тенисер Том Кочевар-Дешман. Првиот