ВИДЕО: Роналдо се фати за половиот орган по извиците „Меси, Меси“ од публика-се бара депортација

Од:

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо направи скандал на натпреварот на неговиот Ал Наср против Ал Хилал кога беше испровоциран од навивачите на противничката екипа. Откако Ал Наср загуби со 2:0, а Роналдо одигра лош натпревар во кој му беше простен црвен картон, од трибините почнаа да стигнуваат извици „Меси, Меси“, nа што Роналдо одговори со фаќањето за гениталиите, што никаде не е прифатливо, особено не во Саудиска Арабија.

По ваквиот негов потег, адвокат дури побара да се покрене петиција врз основа на која Роналдо ќе биде уапсен и депортиран од земјата, бидејќи како странски државјанин ги крши законите на Саудиска Арабија и фактот дека ситуацијата не е воопшто наивна покажува и тоа што се јавија и од клубот Ал Наср.

Кристијано Роналдо реагираше недолично поради навивачите на противничкиот клуб, но наместо извинување, доби срамно објаснување.

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо направи скандал на натпреварот на неговиот Ал Наср против Ал Хилал кога беше испровоциран од навивачите на противничката екипа. Откако Ал Наср загуби со 2:0, а Роналдо одигра лош натпревар во кој му беше простен црвен картон, од трибините почнаа да стигнуваат извици „Меси, Меси“. На што Роналдо одговори со грабнување по гениталиите, што никаде не е прифатливо, особено не во Саудиска Арабија.

По ваквиот негов потег, адвокат дури побара да се покрене петиција врз основа на која Роналдо ќе биде уапсен и депортиран од земјата, бидејќи како странски државјанин ги крши законите на Саудиска Арабија и фактот дека ситуацијата не е Воопшто наивно покажува и дека Ал Наср во меѓувреме проговорил.

Тоа не е официјална изјава, туку е испратено „објаснување“ на новинарот Мухамед Ал-Енези зошто Кристијано Роналдо реагирал несоодветно, што донекаде го навредува здравиот разум: „Роналдо заработи повреда во играта. Во дуелот со Густаво Куељар, фудбалер на Ал Хилал доби удар на многу незгодно место.Тоа е потврдена информација, а навивачите можат да мислат што сакаат“.

Ќе видиме дали овие зборови некого ќе убедат и дали ќе ги смират навивачите, односно дали на крајот навистина ќе има потреба државата да се вклучи во целиот случај. Да потсетиме, Кристијано Роналдо беше платен од Саудиска Арабија да дојде во Ал Наср и таму заработува дури 200 милиони евра годишно.

Неофицијалните информации велат дека не е само да играат фудбал, туку и да ја промовираат својата земја на патот кон кандидатурата за домаќин на Светското првенство во 2032 година, како и на Олимписките игри.

Тоа не е официјална изјава, туку е испратено „објаснување“ на новинарот Мухамед Ал-Енези зошто Кристијано Роналдо реагирал несоодветно, што донекаде го навредува здравиот разум:

„Роналдо заработи повреда во играта. Во дуелот со Густаво Куељар, фудбалер на Ал Хилал доби удар на многу незгодно место.Тоа е потврдена информација, а навивачите можат да мислат што сакаат“.

Треба да се види дали овие зборови некого ќе убедат и дали ќе ги смират навивачите, односно дали на крајот навистина ќе има потреба државата да се вклучи во целиот случај. Да потсетиме, Кристијано Роналдо беше платен од Саудиска Арабија да дојде во Ал Наср и таму заработува дури 200 милиони евра годишно.

Неофицијалните информации велат парите не се само за да игра фудбал, туку и да ја промовира земјата за кандидатурата за домаќин на Светското првенство во 2032 година, како и за Олимписките игри.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

Жестока расправија на Роналдо и Џорџина среде аеродром: Доста му е од неа

Предраг Петровиќ

Зошто Кристијано Роналдо ги лакира ноктите?

Се појави виза на Џорџина Родригез во која е наведено дека е „робинка на Роналдо“

Кристијано Роналдо бесен на својата Џорџина, целосно ги изгубил нервите

Предраг Петровиќ

Откриена аферата на Роналдо: Познатaта инфлуенсерка призна се