Се појави виза на Џорџина Родригез во која е наведено дека е „робинка на Роналдо“

Од:

На интернет е објавен документ во кој Георгина Родригез е означена како „робинка“ на Кристијано Роналдо. Двојката доби специјална дозвола од саудиската влада за заеднички живот. Заедничкиот живот на двајца невенчани лица инаку е забранет со државните закони на Саудиска Арабија, кои се тесно поврзани со исламската вера.

Во документот, кој се претпоставува дека е виза на девојката на Роналдо, а го преведоа корисниците на Твитер, Џорџина е означена како „сопственост на фудбалерот“. Жените во Саудиска Арабија немаат независност или автономија, а славниот пар не е официјално во брак.

CNN Arabic испрати прашање за документот до властите во Саудиска Арабија, но не доби коментар. Тие напишаа и дека документот најверојатно е лажен, но без официјална потврда не е можно да се потврдат или демантираат овие гласини.

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се преселија во Саудиска Арабија, каде живеат според новите правила. Џорџина неодамна го прекрши кодексот на облекување на вечера со својот вереник, појавувајќи се во кратко здолниште, поради што и се заканува парична казна.

Во Саудиска Арабија според шеријатските правила жените се обврзани да го покриваат целото тело. Кодексот на облекување наложува „скромност и пристојност“, па затоа не смее да се носи тесна или проѕирна облека. Во јавноста, Џорџина треба да носи абаја, традиционална долга туника со темна боја.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

Жестока расправија на Роналдо и Џорџина среде аеродром: Доста му е од неа

Предраг Петровиќ

Зошто Кристијано Роналдо ги лакира ноктите?

Медиумите не ги оставаат раат: Роналдо не е среќен со Џорџина, цели денови ги поминува во трошење пари

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Роналдо се фати за половиот орган по извиците „Меси, Меси“ од публика-се бара депортација

Кристијано Роналдо бесен на својата Џорџина, целосно ги изгубил нервите

Предраг Петровиќ