georgina rodrigez

Магазин

Жестока расправија на Роналдо и Џорџина среде аеродром: Доста му е од неа

А1он
Кристијано Роналдо и неговата девојка Џорџина Родригез имаа јавна и жестока расправија на аеродромот во Лисабон, непосредно пред да се качат во авионот, што дополнително
Магазин

Медиумите не ги оставаат раат: Роналдо не е среќен со Џорџина, цели денови ги поминува во трошење пари

А1он
Кристијано Роналдо не е задоволен од приватниот живот, а врската со Џорџина Родригез е на ниско ниво. Кристијано Роналдо е во врска со Џорџина Родригез
Магазин

Се појави виза на Џорџина Родригез во која е наведено дека е „робинка на Роналдо“

А1он
На интернет е објавен документ во кој Георгина Родригез е означена како „робинка“ на Кристијано Роналдо. Двојката доби специјална дозвола од саудиската влада за заеднички
Магазин

Кристијано Роналдо бесен на својата Џорџина, целосно ги изгубил нервите

А1он
Кристијано Роналдо повеќе не е среќен со својата партнерка и мајка на неговите деца, атрактивната Аргентинка Георгина Родригез, пренесуваат шпанските медиуми. Џорџина и Кристијано моментално
Магазин

Вереницата на Роналдо тврди: Нашите деца ги тепаат во Саудиска Арабија

А1он
Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се преселија во Саудиска Арабија, а партнерката на фудбалерот, Георгина Родригез, во интервју за шпански Телемундо откри нови детали
Магазин

Џорџина направи скандал: сопругата на Роналдo мора да плати казна

А1он
Со заминувањето во Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо доби неколку привилегии на сметка на строгите закони во земјата, заедно со неговата невенчана сопруга Џорџина Родригез. Сепак,
Магазин

Георгина Родригез претера со Фотошоп, „тргна по стапките на сопругот“

А1он
Георгина Родригез, прочуена како по фактот што му е сопруга на Кристијано Роналдо, така и по способноста да привлече внимание со својот изглед и имиџ,