Кристијано Роналдо бесен на својата Џорџина, целосно ги изгубил нервите

Од:

Кристијано Роналдо повеќе не е среќен со својата партнерка и мајка на неговите деца, атрактивната Аргентинка Георгина Родригез, пренесуваат шпанските медиуми.

Џорџина и Кристијано моментално се во Саудиска Арабија, каде што игра за тамошниот Ал Наср, а таа, покрај тоа што основала некои брендови и снима документарец за себе, работи како инфлуенсерка. Како што пренесува El Futbolero, Кристијано е лут поради односот на Џорџина и верува дека таа станува егоцентрична, поради што ги изгубил нервите.

Оваа приказна се појави по објавувањето на втората сезона на документарниот филм на Нетфликс за Џорџина, во кој таа се глуми самата себе. Џорџина неодамна се најде во неволја и поради начинот на кој се однесува со своите пријатели. Нејзиниот документарец беше критикуван и затоа што се смета дека не е претерано оригинален и одвреме-навреме изгледа претерано исценирано.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

Жестока расправија на Роналдо и Џорџина среде аеродром: Доста му е од неа

Предраг Петровиќ

Зошто Кристијано Роналдо ги лакира ноктите?

Медиумите не ги оставаат раат: Роналдо не е среќен со Џорџина, цели денови ги поминува во трошење пари

Предраг Петровиќ

Се појави виза на Џорџина Родригез во која е наведено дека е „робинка на Роналдо“

ВИДЕО: Роналдо се фати за половиот орган по извиците „Меси, Меси“ од публика-се бара депортација