(ВИДЕО) Лудило: Аргентински фанови се фрлаа во автобусот, Меси и друштвото префрлени во хеликоптер

Од:

Прославата во Буенос Аирес не можеше да се одржи до крај според планираната програма, затоа што аргентински фанови се фрлаа од надвозник во отворениот автобус со кој дефилираа фудбалерите.

По ова Лионел Меси и друштвото беа префрлени во хеликоптер кој прелетуваше над Буенос Аирес за да ги поздрави сите фанови, повеќе од пет милиони граѓани, кои дојдоа да ги поздрават хероите.

По ова, хеликоптерот се упати кон базата на Фудбалската федерација на Аргентина, со надеж дека народните маси полека ќе се разотидат без да има жртви…

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Крвнички е убиен милионер, неговото тело е искасапено на делови

Горан Наумовски

Инфлацијата во Аргентина надмина 100 отсто

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

Земјотрес со јачина од 6,4 степени во Аргентина

Ана Ололовска