(ВИДЕО) Бакнеж кој ја „вознемири“ цела планета: Тевез го бакна Марадона во уста

Од:

Карлос Тевез го бакна Марадона во уста пред натореварот за титулата, а откога заврши мечот тој објасни зошто го направил тоа.

dobivaj vesti na viber

Пред почетокот на мечот помеѓу Бока и Химназија, Тевез му пријде на легендата на аргентинскиот фудбал и го бакна во уста.

Бакнежот „ја вознемири“ цела планета, а многумина се прашуваа зошто го направил тоа.

„Знаев дека морам да го бакнам Диего, затоа што ќе ми донесе среќа. Понекогаш човекот мора сам да ја побара“, рече Тевез по натпреварот кој на Бока и ја донесе 34. титула на Аргентина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Чудо во Катар: Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Ужас во Аргентина: Натпреварот на Бока прекинат поради тепачка меѓу навивачи и полиција, има жртви

Ана Ололовска

Дрес на Марадона на аукција – почетна цена 4.000.000 фунти

А1он

Почина братот на Марадона

А1он

Маскерано ја презема тренерската функција во репрезентацијата на Аргентина до 20 години

Ана Ололовска