Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Од:

Иднината на играчот за врска на Реал Мадрид, Лукас Васкез останува неизвесна. Фудбалерот одбива да го продолжи договорот со клубот од Мадрид.

Реал Мадрид му нуди на Шпанецот тригодишен договор со иста плата што играчот ја добива сега.

Според „Кадена Сер“, Васкез не сака да продолжи кариера во Мадрид, бидејќи клубот сакаше да го продаде ова лето. Фудбалерот верува дека е потценет во Реал Мадрид.

Претходно беше објавено дека Васкез сака да постигне зголемување на платата. Неговиот сегашен договор со клубот истекува во јуни 2021 година.

Оваа сезона, 29-годишниот фудбалер постигна два гола и направи две асистенции на 16 натпревари во Ла Лига.

Би можело да ве интересира

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Ана Ололовска

Леванте прв пат го порази Атлетико во Мадрид од 2006

Ана Ололовска

Лапорта: Ќе направам се за Меси да остане во Барселона

Ана Ололовска

Пјаниќ не ги знае точните причини зошто добива мала минутажа во Барселона

Ана Ололовска

Бензема не брза да го обнови договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман верува дека Барселона може да ја надомести предноста на Севилја

Ана Ололовска