УЕФА го суспендира Скендербег

Од:

Фудбалскиот шампион на Албанија, тимот на Скендербег доби едногодишна суспензија од страна на УЕФА поради местење на натпревари.

dobivaj vesti na viber

За едногодишното отстранување од европските натпреварувања, Скендербег преку соопштение изрази негодување и оцена дека казната од Европската куќа на фудбалот е неправедна најавувајќи жалба.

– Убедени сме дека правата кои УЕФА ни ги одзеде ќе ни бидат вратени од страна на Спортскиот суд за арбитража, стои во соопштението од албанскиот шампиони.

Покрај Скендербег, на „тапет“ кај УЕФА се уште други екипи за кои се има сознанија за местење натпревари.

Би можело да ве интересира

Илир Мета во Будимпешта откри биста на Скендербег за која плати Албанија

Жарко Настоски

Дебар го почна одбележувањето на 550-годишнината од смртта на Скендербег

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ахмети: Охридскиот договор е во духот на Скендербег

Ана Ололовска

Ахмети ги почнува манифестациите со кои ќе се одбележи „Годината на Скендербег”

Ана Ололовска

Плоштадот Скендербег ќе се гради со 440 илјади евра

Емир Латифовиќ