Тотенхем го договори првиот летен трансфер

Од:

Минатото лето, тимот на Тотенхем направи нешто изненадувачки, што не се случило во Премиер Лигата од 2003 година. Тие не привлекоа нов фудбалер, што може да се објасни со изградбата на новиот „Тотенхем стадион“.

И покрај тоа што веќе го загарантираа своето учество во финалето на Лигата на шампионите, се чини дека шефовите на клубот почнаа да размислуваат и за летната селекција на клубот. „Спорт“ дури тврди дека „петлите“ го договориле својот прв трансфер за ова лето.

Станува збор за играчот на Евертон, Андре Гомеш. Се покажа дека тој е непотребен во Барселона и беше испратен на Островот, каде што одлично се справи со тимот на „карамелите“. Се очекува со отворањето на трансфер прозорецот, Гомеш да биде претставен како нов играч за лондонскиот тим, кој ќе даде 30 милиони евра за неговите права.

Би можело да ве интересира

Тотенхем со пресврт во второто полувреме до победата над Астон Вила

А1он

Коста се враќа во Премиер лигата

Солскјер: Ван-Бисака е еден од најдобрите дефанзивци во Премиер лигата

Татјана Ташкова

Премиер лига и навивачите дел од ВАР-от

Клоп: Гвардиола кажа дека ја претпочита титулата во Премиер лигата отколку во ЛШ

Ана Ололовска

Астон Вила се врати во Премиер Лигата

Татјана Ташкова