Шкупи се засили со репрезентативецот Радески

Од:

Вицешампионот Шкупи ќе биде посилен во реваншот од Конференциската лига против Санта Клара в четврток во Португалија за Марјан Радески, откако напаѓачот на македонската фудбалска репрезентација потпиша денеска двегодишен договор со екипата од Чаир.

– Шкупи изминатите години континуирано атакуваше на шампионската титула и за секој играч е задоволство да биде дел од таков амбициозен клуб Дојдов тука за да им помогнам на соиграчите заедно да се бориме за првото место. Знам дека навивачите ќе бидат нашиот 12. играч и верувам дека на крајот од новата сезона заедно ќе се радуваме, изјави 26-годишниот Радески, кој минатата сезона беше дел од прволигашот Академија Пандев.

Раководството на Шкупи соопшти дека Радески ќе биде во комбинација за настап во тимот веќе в четврток кога македонскиот вицешампион го очекува реваншот против Санта Клара во рамки на 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига. На првиот натпревар одигран во четвртокот во Скопје, Шкупи претрпе висок пораз од 0:3.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Давајте се што имате“ – навивачите на Левски собираат пари за да ги ослободат притворените

Детали за инцидентот во Чаир: Две возила со навивачи на Левски се расправале со минувачи, кавгата преминала во тепачка

Катерина Ѓуровски

Бугарскиот амбасадор побарал итно расчистување на случајот со избодениот навивач на Левски

Катерина Ѓуровски

21 приведен по навивачкиот хаос во Скопје, МВР идентификувала дел од напаѓачите ов Чаир

Левски славеше во Скопје, Шкупи е пред елиминација

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Навивач на Левски бил избоден со нож потврди МВР, во стабилна состојба е велат од болницата

Катерина Ѓуровски