Левски славеше во Скопје, Шкупи е пред елиминација

Од:

Шкупи со негатива ќе патува на реваншот против Левски во Софија по една седмица откако вечерва во Скопје во дуелот од 2. квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига загуби од Левски со 0-2. Бугарскиот состав речиси го обезбеди местото во следната рунда.

Гостите имаа позитива на полувремето со голот на Велтон Фелипе во 31. минута, во судиското продолжение, Роналдо погоди за конечните 0-2.

За чаирчани сега останува реваншот за седум дена во Софија во обидот за евентуално изненадување на Левски и пласман во следната рунда натпревари од УЕФА Конференциската лига.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Давајте се што имате“ – навивачите на Левски собираат пари за да ги ослободат притворените

Детали за инцидентот во Чаир: Две возила со навивачи на Левски се расправале со минувачи, кавгата преминала во тепачка

Катерина Ѓуровски

Бугарскиот амбасадор побарал итно расчистување на случајот со избодениот навивач на Левски

Катерина Ѓуровски

21 приведен по навивачкиот хаос во Скопје, МВР идентификувала дел од напаѓачите ов Чаир

ВИДЕО: Навивач на Левски бил избоден со нож потврди МВР, во стабилна состојба е велат од болницата

Катерина Ѓуровски

Уапсени се девет навивачи на Левски

Катерина Ѓуровски